نمودار قیمت پروفیل اصفهان در سال 1401

نمودار قیمت پروفیل اصفهان در سال 1401

در سال‌های اخیر هزینه‌های زیاد ساخت‌وساز، سازندگان را بر این داشت تا به‌دنبال محصولات فولادی ارزان‌تر اما درعین‌حال باکیفیت‌تر برای ساخت‌وساز باشند. در این نوشتار قصد داریم تا به بررسی نمودار قیمت پروفیل اصفهان بپردازیم و باتوجه‌به نمودار تغییرات قیمت قوطی آهن اصفهان و نمودار نوسانات قیمت پروفیل اصفهان، به عوامل مختلفی که بر روی قیمت این محصول تأثیرگذار بوده است نیز توجه کنیم.

 پروفیل اصفهان به دسته غیرفلزی، آلومینیومی و آهنی تقسیم‌بندی می‌شود که به ترتیب پروفیل غیرفلزی پایین‌ترین قیمت و پروفیل آهنی بالاترین قیمت را دارد. اگر نگاهی به تاریخچه کاربرد پروفیل در ایران بیندازیم؛ استفاده از این محصول فولادی، برای اولین بار به  ساخت در و پنجره برمی‌گردد.

که پس از آن به جزء ساخت درب، پنجره در ساخت نرده‌های فلزی، حفاظ کنار پله‌ها، سقف سوله‌ها، لوله و یا نمای ساختمان مورداستفاده قرار گرفت. علاوه برای از پروفیل در ساخت لوازم پزشکی مانند تخت‌های بیمارستانی، برانکارد. وسایل آزمایشگاهی نیز به کار گرفته می‌شود.

نمودار قیمت پروفیل اصفهان، با فراز و نشیب ملایمی همراه بود. نمودار تغییرات قیمت قوطی آهن اصفهان نسبت به سایر برندهای تولیدکننده این محصول روند افزایشی نداشته است.

اما باتوجه‌به عواملی مهم مانند افزایش قیمت دلار، کاهش واردات، هزینه سوخت برای حمل‌ونقل، افزایش قیمت جهانی آهن و کاهش ساخت‌وساز تأثیر مستقیم آن در نمودار نوسانات قیمت پروفیل اصفهان تا حدود زیادی نمایان است.

نمودار قیمت قوطی آهن 2 و 3 اصفهان

 یکی از پرکاربردترین پروفیل‌های ساخته شده در کارخانه پروفیل اصفهان، قوطی آهن است که به چهار دسته قوطی صنعتی، گالوانیزه، مبلی و ستونی دسته‌بندی می‌شود. هرکدام از آن‌ها در صنعت ساخت‌وساز کاربردهای خاصی دارد. برای مثال پروفیل قوطی صنعتی در ساخت سازه‌هایی مانند پل‌ها، تابلوهای تبلیغاتی، قفسه و باکس‌های فلزی و همچنین در صنایع نظامی به کار برده می‌شود.

در ادامه، بررسی نمودار قیمت قوطی آهن اصفهان در سال 1401 می‌پردازیم. از آنجایی که ضخامت‌های 20*20، 30*30 و 40*40 پرکاربردترین این محصول به شمار می‌آید نمودار قیمت این سه نوع را بررسی کرده‌ایم.

نمودار قیمت پروفیل 2 اصفهان

[viewChart id="4543"]

 

نمودار قیمت پروفیل 3 اصفهان

[viewChart id="3400"]
تاریخ انتشار: یکشنبه 24 بهمن 1400
اشتراک گذاری
دیدگاه کاربران0 دیدگاه