آهن پرتال
banner background image

مرجـعی برای مقایسه قیمت ها

در آهن پرتال میتوانید قیمت های فروشندگان مختلف برای یک محصول را ببینید و به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن مقایسه و انتخاب کنید.

کارخانه نورد کوثر اهواز

کارخانه نورد کوثر اهواز

کارخانه کوثر اهواز، یکی از زیرمجموعه‌های گروه صنعت فولاد ملی ایران است که با نام کارخانه نورد کوثر اهواز هم شناخته می‌شود. این کارخانه یکی از مجموعه‌هایی است که نیاز پروژه‌های ساخت‌وساز و صنعتی غرب و جنوب غرب کشور را تأمین می‌کند؛ حتی زمانی‌که پیمانکاران ایرانی، مسئولیت پروژه‌هایی در کشور عراق را برعهده می‌گیرند، از محصولات این کارخانه برای پروژه‌هایشان بهره می‌برند.

معرفی کارخانه کوثر اهواز

کارخانه نورد کوثر، از سال ۱۳۸۳ به‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد. این کارخانه یکی از ۶ زیرمجموعه گروه صنعت ملی فولاد ایران است؛ می‌توان گفت این گروه انواع مقاطع فولادی و آهن‌آلات مورد نیاز کشور را تأمین می‌کند و یکی از مهم‌ترین گروه‌های تولیدکننده فولاد در کشور است. کارخانه کوثر، خط تولید نورد میلگرد دارد و یکی از جدیدترین فناوری‌های نورد را به‌کار گرفته است. بخشی از محصولات این کارخانه مصرف داخل کشور هستند و بخشی از آن‌ها نیز صادر می‌شوند.

خطوط تولید و ظرفیت تولید

این کارخانه، خط تولید نورد گرم برای تولید انواع میلگرد آجدار و ساده دارد و ظرفیت تولید آن ۵۵۰ هزار تن مقطع فولادی در سال است. البته تولیدات این کارخانه به میلگرد محدود نمی‌شود و در زمینه تولید نبشی بال مساوی و بال نامساوی و همچنین تسمه هم فعالیت دارد.

 

ظرفیت تولید میلگرد کارخانه کوثر اهواز سالانه550 هزار تن است.

 

طبق نظر کارشناسان آهن پرتال:

"کارخانه نورد کوثر اهواز، از زیرمجموعه‌های گروه صنعت فولاد ملی ایران است و در سال 1332 در شهر اهواز با هدف تولید میلگرد، تیرآهن، نبشی و لوله احداث گردید. ظرفیت تولید کارخانه اهواز سالانه 1435000 تن انواع محصولات فولادی است و جزو یکی از بزرگترین صنایع فولادی کشور به‌شمار می‌آید."

محصولات تولیدی کارخانه کوثر اهواز

با وجود اینکه کارخانه نورد کوثر اهواز به میلگردهایی که با استاندارد DIN تولید می‌کند، شهرت دارد؛ اما محصولات آن به میلگرد محدود نمی‌شود. در ادامه به مقاطع فولادی و آهن‌آلاتی که در خطوط تولید این کارخانه ساخته می‌شوند، اشاره می‌کنیم.

میلگرد

میلگرد، اولین و مهم‌ترین محصول تولیدی کارخانه کوثر است. خط نورد این کارخانه انواع مختلف میلگرد را در سایزهای ۸ تا ۴۰ میلی‌متر تولید می‌کند. قیمت میلگرد اهواز را می‌توانید در جداول قیمت آهن پرتال مشاهده کنید، میلگردهای سایز ۱۲ تا ۲۵ بیشتر از سایر محصولات این کارخانه در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تیرآهن

کارخانه نورد کوثر اهواز، تیرآهن های IPE را تولید و در بازار عرضه می‌کند. قیمت تیرآهن اهواز، به عوامل مختلفی مانند: نرخ دلار، میزان عرضه و تقاضا، نوسانات بازار داخلی آهن آلات و... بستگی دارد.

 

قیمت تیرآهن اهواز به عوامل مختلفی بستگی دارد.

 

نبشی

این کارخانه نبشی‌های بال مساوی و بال نامساوی را در سایزهای مختلف تولید می‌کند. قیمت نبشی کوثر اهواز به وزن محصولات و نوسان‌های روزانه قیمت مقاطع فولادی بستگی دارد.

ناودانی

ناودانی هم یکی دیگر از محصولات کارخانه کوثر اهواز است؛ البته تولید این محصول به اندازه میلگرد رونق ندارد و فقط در صورت نیاز انجام می‌شود. قیمت ناودانی این کارخانه تفاوت قابل توجهی با محصولات سایر کارخانه‌ها ندارد، اما اگر پروژه به اهواز نزدیک نباشد، هزینه حمل و نقل زیاد می‌شود و قیمت تمام شده را افزایش می‌‌دهد.

مفتول

مفتول جزء مقاطعی است که هم در صنعت ساختمان‌سازی و هم در صنایع دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. مفتول‌های این کارخانه بین سایزهای ۵.۵ تا ۱۲ میلیمتر هستند. قیمت مفتول‌های سایز بالاتر، بخاطر بیشتر بودن وزن آن‌ها، بالاتر از مفتول‌های زیر ۸ میلی‌متر است.

 

یکی از محصولات باکیفیت کارخانه نورد کوثر اهواز، مفتول است

 

آدرس، شماره تماس و دیگر اطلاعات کارخانه

در زیر اطلاعات تماس کارخانه نورد کوثر اهواز و راه‌های ارتباطی با آن را قرار داده‌ایم:

آدرس: خوزستان، شهر اهواز، کیلومتر ۹ جاده اهواز خرمشهر

آدرس دفتر تهران: میدان ولیعصر (عج)، خیابان کریم خان زند، خیابان حافظ جنوبی پلاک 458

شماره تلفن: ۳۳۳۱۰۰۳۲ (۰۶۱)

شماره تلفن دفتر تهران: 02188854112

سخن پایانی

کارخانه کوثر اهواز، یکی از مهم‌ترین کارخانه‌های وابسته به مجموعه صنعت ملی فولاد است و سهم مهمی از محصولات این مجموعه را تولید می‌کند. در این مقاله از آهن پرتال به معرفی این کارخانه پرداختیم تا اطلاعات جامع‌تری از خطوط تولید و محصولات کارخانه به‌دست آورید و در صورت نیاز محصولات مورد نظرتان را از این کارخانه بخرید.

... بیشتر
برندهای منتخب نورد کوثر اهواز:

کارخانه نورد کوثر اهواز قیمت میلگرد

آخرین بروز رسانی: روز های گذشته
نام کالابازه قیمت (ریال)قیمت فروشندگان
میلگرد آجدار کوثر اهواز 12 a3 شاخه 12 متری کارخانه139,450
میلگرد آجدار کوثر اهواز 14 a3 شاخه 12 متری کارخانه137,160
میلگرد آجدار کوثر اهواز 16 a3 شاخه 12 متری کارخانه137,160
میلگرد آجدار کوثر اهواز 18 a3 شاخه 12 متری کارخانه135,780
میلگرد آجدار کوثر اهواز 20 a3 شاخه 12 متری کارخانه135,780
میلگرد آجدار کوثر اهواز 22 a3 شاخه 12 متری کارخانه135,780
میلگرد آجدار کوثر اهواز 25 a3 شاخه 12 متری کارخانه135,780
میلگرد آجدار کوثر اهواز 28 a3 شاخه 12 متری کارخانه135,780
میلگرد آجدار کوثر اهواز 32 a3 شاخه 12 متری کارخانهاز 144,500 تا 146,790

کارخانه نورد کوثر اهواز قیمت تیرآهن

آخرین بروز رسانی: روز های گذشته
نام کالابازه قیمت (ریال)قیمت فروشندگان
تیرآهن 14 اهواز 12 متری ipe تهران20,642,210
تیرآهن 14 اهواز 12 متری ipe کارخانه153,600
تیرآهن 16 اهواز 12 متری ipe کارخانه153,600
تیرآهن 16 اهواز 12 متری ipe تهران27,339,450
تیرآهن 18 اهواز 12 متری ipe تهران33,027,530
آهن پرتال
جستجوی هوشمند قیمت آهن آلات
آدرس: تهران، خیابان آزادی، روبروی دانشگاه شریف
تلفن تماس :
02128424838
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.