قیمت ورق رنگی فولاد بهمن

قیمت ورق رنگی فولاد بهمن

یکی از کارخانه‌هایی که در زمینه تولید ورق‌های رنگی در کشور فعالیت می‌کند، مجتمع فولاد بهمن است؛ این مجموعه، کار خود را از سال ۱۳۹۰ در شهرک صنعتی بشل (۱۰ کیلومتری قائمشهر) با ظرفیت سالانه ۱۲۰ هزار تن با انجام انواع پوشش رنگ و لمینت PVC روی کلاف‌های گالوانیزه آغاز نمود. قیمت ورق رنگی فولاد بهمن و همچنین عوامل موثر در تعیین قیمت ورق رنگی گالوانیزه فولاد بهمن در ادامه بررسی می‌گردد.

عوامل موثر در قیمت ورق رنگی فولاد بهمن

تولیدات این مجموعه مشتمل بر محصولات پایه و نهایی است؛ محصولات پایه شامل ورق‌های‌ رنگی بوده که با روش پوشش‌دهی غلتکیِ ورق‌های گالوانیزه تولید می‌شوند و دارای مقاومت بالا در برابر خوردگی و شکل‌پذیری مطلوبی هستند. در این کارخانه به‌روزترین واحد فرم‌دهی طرح‌های سفال، کرکره و عرشه فولادی از ورق‌های رنگی احداث گردیده که تولیدات نهایی این مجتمع را شامل شده‌اند.

عوامل متعددی در تعیین قیمت روز این محصولات دخیل هستند. در مناطق  پر باران مثل شمال کشور، بیشتر سقف‌های خانه‌ها از نوع ورق شیروانی گالوانیزه رنگی هستند، پس معقول است که قیمت این محصولات در این مناطق به دلیل تقاضای بالا گران‌تر باشد. نوسانات ارزی، ابعاد، ارزش روز فولاد، جنس رنگ و ضخامت ورق از دیگر عوامل موثر در قیمت تمام شده این محصول است.

طبق نظر کارشناسان آهن پرتال:

"مجتمع فولاد بهمن، با عرضه محصولات متنوع طرح‌های سفال از قبیل طرح سوئد، ژاپن، چین، ایتالیا، فرانسه و بهمن، همچنین کرکره‌های طرح سینوسی، شادولاین و ذوزنقه‌ای در ۱۵ رنگ متنوع سهم بسیار زیادی از بازار این محصولات را مخصوصاً در منطقه شمال کشور در اختیار دارد."

سخن پایانی

با توجه به مصارف زیاد این تولیدات، اطلاع دقیق از قیمت روز ورق رنگی فولاد بهمن برای خریداران ورق‌های مذکور، امری لازم جهت کاهش هزینه‌های اضافی است. همچنین داشتن مشاوره به‌منظور شناخت عوامل موثر در قیمت ورق رنگی فولاد بهمن می‌تواند کمک بیشتری در این زمینه باشد.

هیچ موردی در قیمت ورق رنگی فولاد بهمن یافت نشد

مقایسه تمام فروشندگان
اینستاگراممشاهده صفحه