قیمت ورق آهن نیکان

قیمت ورق آهن نیکان

در کشورهای صنعتی و توسعه‌یافته، نیاز به مصنوعات فولادی و آهنی، روزبه‌روز در حال افزایش است. در کشور ما نیز، با توجه به حجم بالای نیاز صنایع مختلف به این محصولات، کارخانجات زیادی در حال تولید مشتقات فولادی هستند. در این مبحث در مورد قیمت ورق آهن نیکان و همچنین عوامل تأثیرگذار بر تغییرات قیمت روز ورق آهن نیکان صحبت خواهیم کرد.

فاکتورهای موثر در تعیین قیمت ورق آهن نیکان چیست؟

شرکت صنعتی نیکان پروفیل در سال ۱۳۷۴ در منطقه شهرک صنعتی جی از توابع استان اصفهان، با هدف تولید سالانه ۷ هزارتن پروفیل باز فولادی و ۱۳ هزار تن خدمات برش ورق، تأسیس گردید. در حال حاضر با انجام طرح‌های توسعه کارخانه، این مجموعه قادر به تولید بیش از ۲۵ نوع محصول مختلف و با ظرفیت ۷۰ هزارتن در سال گردیده‌است.

محصولات متنوع این مجتمع شامل انواع قوطی پروفیل، میلگرد، لوله، نبشی، سپری، تیرآهن و ناودانی است. انواع ورق سیاه، ورق گالوانیزه، ورق روغنی و ورق رنگی از دیگر تولیدات مهم این مجموعه هستند.

فاکتورهای زیادی در تعیین بهای این محصولات، دخیل هستند. شاید مهمترین آن‌ها، نوسانات ارز بوده که بر روی دیگر عوامل نیز، تأثیر مستقیمی دارد. افزایش جهانی ارزش سنگ آهن، بالارفتن هزینه‌های جانبی تولید مثل حمل و نقل، تورم جهانی، میزان عرضه و تقاضا، ابعاد ورق، بهای مواد اولیه تولیدی، همگی به نوبه خود اثر زیادی در میزان تغییرات ارزش این محصولات دارند.

بر طبق نظر کارشناسان آهن پرتال:

"‌‌ورق‌های سیاه کارخانه نیکان پروفیل در ضخامت‌های ۲، 2/5 و ۳ میلی‌متر و با استاندارد st37 تولید می‌شوند که در صنایع مختلف، کاربرد زیادی دارند. لذا قیمت روز ورق آهن نیکان برای تولیدکنندگان، اهمیت زیادی دارد.‌"

سخن پایانی

فعالین صنایع مرتبط، می‌توانند با بررسی قیمت ورق آهن نیکان، با مشاوره از کارشناسان زبده آهن پرتال و مقایسه قیمت ورق آهن نیکان امروز با نمونه‌های مشابه، اقدام به تهیه این محصول بنمایند.

هیچ موردی در قیمت ورق آهن نیکان یافت نشد

مقایسه تمام فروشندگان
اینستاگراممشاهده صفحه