logo
banner background image

مرجـعی برای مقایسه قیمت ها

در آهن پرتال میتوانید قیمت های فروشندگان مختلف برای یک محصول را ببینید و به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن مقایسه و انتخاب کنید.

قیمت لوله گاز API

در این لیست قیمت گاز api را مشاهده می‌کنید. چه عواملی بر قیمت روز لوله گاز API درزدار تاثیر گذار است و از کجا می‌توان از قیمت روز و دقیق آن اطلاع داشت؟ تا انتها همراه ما باشید تا به صورت مختصر و کارآمد در مورد هرکدام اطلاعات مفیدی به شما بدهیم تا در هنگام خرید آن دچار ضرر نشوید و بهترین نوع محصول متناسب با پروژه را انتخاب کنید.

طبق نظر کارشناسان آهن پرتال:

“قیمت روز لوله گاز API درزدار بستگی به عوامل متعددی دارد که با توجه به ویژگی‌هایی همچون مقاومت و قابلیت استفاده آن در خطوط طولانی تقاضا برای این محصول بالا بوده است. از جمله دلایل محبوبیت آن، مقرون به صرفه بودن قیمت لوله گاز API نسبت به سایر محصولات مشابه است. همچنین قابل توجه بوده که قیمت انواع لوله گاز API درز مستقیم در گریدهای مختلف و تا سایز 2 اینچ با یکدیگر متفاوت خواهد بود.”

این محصول، یکی از متداول‌ترین نوع لوله‌های درز مستقیم بوده که در صنایع مختلف از آن استفاده می‌شود و نام آن American Petroleum Institute است. این لوله نسبت به سایر محصولات مشابه، از استانداردهای بیش‌تری برخوردار بوده و در هنگام تولید آن، سخت‌گیری بیش‌تری می‌شود. ویژگی‌های منحصر به فردی مانند استحکام و مقاومت بالا، قابلیت جوش‌پذیری، دوام و طول عمر خوب، انتقال حجم بالای گاز، مقاوم در برابر شکست ترد، مقاوم در برابر خوردگی، دمای انتقال شکست نرم به ترد پایین و... دلیل محبوبیت api gas pipe است.

 

لوله گاز API، به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد، بسیار محبوب است.

 

بخشی از مهم‌ترین استفاده‌های این محصول پرکاربرد به شرح زیر است:

  • استفاده در خطوط نفت و گاز
  • مبدل‌های حرارتی و گرمایی
  • انتقال گاز با فشار بالا
  • خطوط لوله‌های دریایی
  • لوله‌کشی گاز خانگی

و...

عوامل تاثیر گذار بر قیمت لوله گاز API

با توجه به نوسانات بازار متاسفانه قیمت ثابتی نمی‌توان برای این لوله اعلام کرد؛ تغییرات نرخ ارز و دلار، هزینه حمل‌ونقل، نرخ مواد اولیه و... همگی از موارد تعیینکننده بهای محصول مذکور هستند. برخی دیگر از پارامترها که آگاهی از آن‌ها کمک شایانی در هنگام خرید می‌کند را در ادامه مشاهده خواهید کرد.

 

نرخ دلار و ارز بر قیمت لوله گاز API تاثیرگذار است.

 

  • بسیاری از کارخانه‌های داخل کشور این لوله را با قیمتی مناسب‌تر از نمونه‌های وارداتی تولید می‌کنند که از لحاظ کیفیت نیز کاملا مطلوب هستند. از طرفی دیگر تفاوت نرخ در بین کارخانه‌های تولید کننده داخلی نیز مشهود است؛ به عنوان مثال نرخ لوله API سپاهان از برند سپنتا بالاتر بوده که این تفاوت قیمت به عوامل متعددی بستگی دارد. از محبوب‎‌ترین برندهای داخلی می‌توان به سپاهان، سپنتا، ساوه، اهواز و … اشاره کرد.
  • یکی از عوامل دیگر، نوع و فرآیند جوشکاری بوده که به صورت SAW، ERW و LSAW تولید می‌شود.
  • سایز، قطر و طول از تاثیرگذارترین عوامل بر قیمت api gas pipe هستند زیرا کاملا بر وزن آن اثر می‌گذارند. به طور معمول قطر این محصول در بین 1.2 تا 4 اینچ در طول‌های 6 و 12 متری است. برای اطلاعات بیش‌تر در خصوص ابعاد محصول مذکور با توجه به نوع جوشکاری از جدول زیر می‌توانید کمک بگیرید:

 

در این تصویرسایز، قطر و طول لوله های گاز api را مشاهده می کنید.

 

  • یکی دیگر از عوامل، گرید است؛ این محصول در گریدهای B، X42، X46، X52، X56، X65 و X70 با نرخ‌های متفاوت تولید می‌شود. به عنوان مثال گرید B معمولا از بهای بالاتری برخوردار بوده و دلیل آن هم پیچیدگی مراحل تولید، تحمل فشار و دما است.

در نهایت با توجه به نکات گفته شده برای اطلاع از قیمت انواع لوله گاز API درز مستقیم می‌توانید از جدول آهن پرتال که در ادامه شاهد آن خواهید بود، استفاده کنید.

... بیشتر

قیمت لوله گاز API

آخرین بروز رسانی: امروز
نام کالابازه قیمت (ریال)قیمت فروشندگان
لوله درز مستقیم 2٫8 1/2 اینچ اصفهان تست گاز api 6متری کارخانه277,530
لوله درز مستقیم 3٫6 1/4 1 اینچ اصفهان تست گاز api 6متری کارخانه275,230
لوله درز مستقیم 3٫7 1/2 1 اینچ اصفهان تست گاز api 6متری کارخانه275,230
لوله درز مستقیم 2٫9 3/4 اینچ اصفهان تست گاز api 6متری کارخانه277,530
لوله درز مستقیم 2٫9 2 اینچ اصفهان تست گاز api 6متری کارخانه275,230
لوله درز مستقیم 3 1 اینچ اصفهان تست گاز api 6متری کارخانه275,230
لوله درز مستقیم 3٫3 1 اینچ اصفهان تست گاز api 6متری کارخانه275,230
جستجوی هوشمند قیمت آهن آلات
آدرس: تهران، خیابان آزادی، روبروی دانشگاه شریف
برای اطلاع از آخرین قیمت های به روز محصولات میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.