قیمت آتی فولاد به اوج پنج‌ماهه خود رسید

قیمت فولاد در معاملات آتی چین با رشدی ۴ درصدی به بالاترین سطح خود از ماه آوریل ۲۰۱۶ رسید؛ موضوعی که باعث افزایش قیمت سنگ‌آهن شد.به گزارش رویترز، تحلیلگران مورگان استنلی اعلام کردند: ‌«برنامه‌های فشرده فولاد چین به نرخ تولید فولاد فراتر از انتظار از سوی این صنعت نیاز دارد، این موضوع تقاضای سنگ‌آهن را به‌شدت تقویت کرده است.» افزایش تقاضای سنگ‌آهن باعث شده تا پیش‌بینی ۴۰ دلاری مورگان استنلی برای هر تن سنگ‌آهن در پایان سال با خطر مواجه شود.

هر تن میلگرد در بورس آتی شانگهای با رشدی ۶/ ۳ درصدی ۲۶۴۲ یوآن معامله شد. معامله‌گران چینی ذخایر فولاد خود را برای چند هفته پر کردند تا بتوانند به تقاضا پاسخ دهند و سقوط موجودی به پایین‌ترین سطح چند سال اخیر را جبران کنند. بر‌اساس گزارش شرکت مشاور استیل‌هوم، در هفته منتهی به ۱۲ آگوست، ذخایر میلگرد در ۲۸ شهر اصلی چین با رشدی ۸/ ۲ درصدی نسبت به هفته گذشته روبه‌رو شد.

در اواسط جولای موجودی ذخایر، رسیدن به پایین‌ترین سطح خود از دسامبر ۲۰۱۱را تجربه کرده بود. در بورس کالای دالیان، قیمت هر تن سنگ‌آهن برای تحویل در ژانویه سال آینده با ۷/ ۲ درصد افزایش به ۴۳۳ یوآن رسید. قیمت‌های بالاتر در معاملات آتی موجب تقویت قیمت محموله‌های سنگ‌آهن فیزیکی به چین شده و شاخص قیمت لحظه‌ای را افزایش می‌دهد. بر‌اساس آمار TSI، هر تن سنگ‌آهن برای تحویل فوری به بندر تیانجین چین با افتی ۳/ ۰ درصدی ۶۰ دلار معامله شد. شاخص قیمت لحظه‌ای در سال جاری رشدی ۴۰درصدی داشته است. این معیار قیمت در هشتم آگوست با رسیدن به سطح ۶۱ دلار و ۴۰ سنتی بالاترین قیمت سه ماه اخیر خود را تجربه کرده بود.

منبع : دنیای اقتصاد

کانال تلگرام  آهن پرتال

کانال تلگرام آهن پرتال

اینستاگرام  آهن پرتال

اینستاگرام آهن پرتال

بستن
تبلیغات: