شرکت های پتروشیمی، فولادی و سیمانی در صف تامین مالی از بورس کالا

مدیر توسعه بازار مشتقه بورس کالای ایران گفت: طی هفته های اخیر به منظور پرداخت مطالبات گندمکاران از سوی دولت تا مبلغ ۲۶۵۰ میلیارد تومان اوارق سلف موازی استاندارد گندم در بورس کالا منتشر و با موفقیت پذیره نویسی شد.

این در حالی است که شرکت بازرگانی دولتی برای تسویه نهایی مطالبات گندم کاران بنا دارد نسبت به انتشار ۴۳۰۰میلیارد تومانی اوراق مرابحه اقدام کند که به احتمال فراوان این اوراق از طریق بازار فرابورس و یا شبکه بانکی پذیره نویسی خواهد شد.

علیرضا ناصر پور در ادامه از آمادگی بورس کالا برای پذیره نویسی بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان اوراق سلف موازی استاندارد جدید خبر داد و گفت: در جدید ترین اقدام، انتشار ۲۰۰میلیارد تومان اوراق سلف موازی استاندارد پارازایلین از سوی شرکت پتروشیمی نوری و همچنین انتشار اوراق سلف موازی استاندارد میلگرد ذوب آهن اصفهان به ارزش ۱۰۰میلیارد تومان در دستور کار بورس کالا قرار گرفته است.

علاوه بر این انتشار ۷ میلیارد تومان اوراق سلف موازی استاندارد سیمان اصفهان به تصویب هیات پذیرش رسیده که به محض اقدام ناشر و سپرده کردن تضامین لازم فرآیند انتشار و پذیره نویسی این اوراق در تالار نقره ای آغاز خواهد شد.

به گفته ناصری درخواست پتروشیمی ایلام برای پذیرش و انتشار اوراق سلف موازی استاندارد محصول پلی اتیلن به مبلغ ۱۰۰میلیارد تومان به منظور عرضه در بورس کالا روانه هیات پذیرش این بازار شده است.

منبع: ماین نیوز

کانال تلگرام  آهن پرتال

کانال تلگرام آهن پرتال

اینستاگرام  آهن پرتال

اینستاگرام آهن پرتال

بستن
تبلیغات: