افزایش ۱۶۱ درصدی صادرات ایران به عمان

معاون‌کل سازمان توسعه تجارت با اعلام اینکه صادرات ایران به عمان در چهار ماه نخست سال جاری ۱۶۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد کرده از اعزام هیات بزرگ تجاری ایران به عمان با هدف بازاریابی، توسعه صادرات و جذب سرمایه خبر داد. به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت، محمدرضا مودودی با اعلام این خبر گفت: صادرات ایران به عمان در چهار ماه نخست سال ۹۵ نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۶۱ درصدی داشته و با توجه به ظرفیت‌‌های توسعه همکاری با این کشور و تحقق برجام، می‌توان سهم بیشتری را در بازار این کشور متصور شد. وی با بیان اینکه هیات تجاری ایران همزمان با دو رویداد مهم «یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی محصولات غذایی و هتلداری» و «ششمین نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی تجهیزات و خدمات پزشکی» در مسقط حضور خواهند یافت، اظهارکرد: این دو رویداد مهم فرصتی هستند برای بخش خصوصی فعال ایرانی تا از ظرفیت‌‌های موجود در صنعت گردشگری به ویژه گردشگری سلامت بهره کافی برده و با توجه به توان تولید انواع محصولات غذایی با کیفیت در داخل کشور، بازار مطمئنی در کشور همسایه خود ایجاد کنند.

 

معاون‌کل سازمان توسعه تجارت همچنین یادآور شد: این دو رویداد فرصت‌‌های توسعه بازار و جذب سرمایه توسط تجار توانمند ایرانی را دوچندان می‌کند و با توجه به تمام مشترکات تاریخی و سیاسی و نیز علایق فرهنگی و ملی دو کشور، موقعیتی مطلوب برای تقویت روابط اقتصادی فی مابین فراهم می‌آورد.

وی خاطرنشان کرد: به منظور افزایش بهره‌وری این سفر، مذاکرات فشرده و گسترده‌ای با مقامات دولتی و بخش خصوصی توانمند عمان صورت گرفته و امید می‌رود که در پناه برنامه‌های تدوین شده و با حضور قدرتمند شرکت‌های خصوصی ایرانی نتایج مطلوبی از این رویدادها حاصل شود. مودودی صنعت گردشگری به‌ویژه گردشگری سلامت را یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های تجاری نام برد که در شرایط فعلی می‌تواند به‌عنوان موتور محرک اقتصاد عمل کند و سرمایه‌گذاری در این بخش را با هدف جذب گردشگران بین‌المللی از اولویت‌های اقتصاد مقاومتی خواند. وی با اشاره به استقبال فعالان صنعت غذای کشور برای حضور در هیات اعزامی ایران، عمان را به‌عنوان بازاری مناسب برای محصولات و صنایع‌غذایی ایران برشمرد و خواستار حضور قدرتمند فعالان این صنعت در آن کشور شد.

منبع : دنیای اقتصاد

نظرات

 1. Butterfly

  ۶ام اسفند ۱۳۹۵ ۵:۲۵ ق.ظ

  IN SP&.;SH.N.A#161IPOR DIOS SANTO SAQUEN EL FEATURE VIDEOS QUE NO SON UTILES PARA EL TIPO DE PAGINA QUE DESEO TENER! ECHAN A PERDER EL TRABAJO QUE UNO REALIZA PARA SU PROPIO CANAL. NO DEBE SER UNA COSA IMPUESTA.

 2. 1

  ۱۳ام اردیبهشت ۱۳۹۶ ۹:۵۶ ق.ظ

  ۱

کانال تلگرام آهن پرتال

کانال تلگرام آهن پرتال

اینستاگرام آهن پرتال

اینستاگرام آهن پرتال

بستن
تبلیغات: